TB WOODS P4414M55 Synchronous Plus Belt Sprocket, Cast Iron, 55mm Belt Width, 7.72 inch Pitch Dia. | AK6FQF
TB WOODS P4414M55 Synchronous Plus Belt Sprocket, Cast Iron, 55mm Belt Width, 7.72 inch Pitch Dia.
Item: AK6FQFModel: P4414M55
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Sprocket
Belt Width 55 mm
Construction Plain
Dimension E 0.34"
Dimension L 2.63"
Dimension M 0.47"
Face Width 2 3/4"
Hub Length 1.63"
Hub Location 14/25"
Inside Dia. 6.13"
Number Of Teeth 44
Outside Dia. 7.61"