TB WOODS 8MPC90S36 QT Power Chain II Belt Sprocket, Cast Iron, 6.25 inch Hub Dia., 36mm Belt Width
| Item | Transmission Chain Sprocket |
| Belt Type | Polychain |
| Bore Type | Taper Lock Bushed |
| Bushing | 3020 |
| Construction | Plain |
| Dimension E | 0.0" |
| Dimension L | 2" |