TB WOODS 14MPC40S68 QT Power Chain II Belt Sprocket, Cast Iron, 68mm Belt Width, 7.018 inch Pitch Dia.
3620 RPM
| Bore Type | Taper Lock Bushed |
| Bushing | 3020 |
| Bushing Type | 3020 |
| Construction | Plain |
| Dimension L | 2" |
| Dimension M | 1.33" |
| Hub Projection | 1.33" |
| Hub Projection (in.) | 1.33" |