TB WOODS 8MPC71S36 QT Power Chain II Belt Sprocket, Cast Iron, 36mm Belt Width, 7.118 inch Pitch Dia.
3550 RPM
Get it by Monday, May 25
| Bore Type | Taper Lock Bushed |
| Bushing | 2517 |
| Construction | Plain |
| Dimension L | 1 3/4" |
| Material | Cast Iron |
| Max. Rpm | 3550 RPM |
| Outside Dia. | 7.06" |