EATON DBU38-65K Dbu Expulsion Fuse Refill, Type Dbu, 65A, 38 Kv Max, 34.5 Kv Nominal | BJ2EAP
EATON DBU38-65K Expulsion Fuse Refill Unit, 65A, 38 kV, 34.5 kV Nominal, Epoxy Tube
Item: BJ2EAPModel: DBU38-65K
Item Fuse
Amps 65A
Fuse Class Class K
Height 2 1/2"
Length 32"
Max. Voltage 38 kV
Type DBU
Voltage 34.5 kV