EATON DBU17-100K Dbu Expulsion Fuse Refill, Type Dbu, 100A, 17.1 Kv Max, 14.4 Kv Nominal | BJ2DUX
EATON DBU17-100K Expulsion Fuse Refill Unit, 100 17.1 Kv, 14.4 Kv Nominal, Epoxy Tube
Item: BJ2DUXModel: DBU17-100K
In Stock
14.4kV
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Fuse
Amps 100A
Fuse Class Class K
Height 2 1/4"
Length 22 1/2"
Max. Voltage 17.1 kV
Type DBU
Voltage 14.4 kV