EATON DBU17-65K Dbu Expulsion Fuse Refill, Type Dbu, 65A, 17.1 Kv Max, 14.4 Kv Nominal | BJ2DWH
EATON DBU17-65K Expulsion Fuse Refill Unit, 65A, 17.1 kV, 14.4 kV Nominal, Epoxy Tube
Item: BJ2DWHModel: DBU17-65K
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Fuse
Amps 65A
Fuse Class Class K
Height 2 1/4"
Length 22 1/2"
Max. Voltage 17.1 kV
Type DBU
Voltage 14.4 kV