EATON DBU17-25K Dbu Expulsion Fuse, Dbu Expulsion Fuse Refill, Type Dbu, 25A, 17.1 Kv Max | BJ2DVU
EATON DBU17-25K Expulsion Fuse Refill Unit, 25A, 17.1 Kv, 14.4 Kv Nominal, Epoxy Tube
Item: BJ2DVUModel: DBU17-25K
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Fuse
Amps 25A
Fuse Class Class K
Height 2 1/4"
Length 22 1/2"
Max. Voltage 17.1 kV
Type DBU
Voltage 14.4 kV