EATON DBU17-20K Dbu Expulsion Fuse Refill, Type Dbu, 20A, 17.1 Kv Max, 14.4 Kv Nominal | BJ2DVV
EATON DBU17-20K Expulsion Fuse Refill Unit, 20A, 17.1 Kv, 14.4 Kv Nominal, Epoxy Tube
Item: BJ2DVVModel: DBU17-20K
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Fuse
Amps 20A
Fuse Class Class K
Height 2 1/2"
Length 22 1/2"
Max. Voltage 17.1 kV
Type DBU
Voltage 14.4 kV