EATON DBU17-140K Dbu Expulsion Fuse Refill, Type Dbu, 140A, 17.1 Kv Max, 14.4 Kv Nominal | BJ2DVA
EATON DBU17-140K Expulsion Fuse Refill Unit, 140A, 17.1 Kv, 14.4 Kv Nominal, Epoxy Tube
Item: BJ2DVAModel: DBU17-140K
In Stock
14.4kV
Get it by Tuesday, May 26
Item Fuse
Amps 140A
Fuse Class Class K
Height 2 1/4"
Length 22 1/2"
Max. Voltage 17.1 kV
Type DBU
Voltage 14.4 kV