TB WOODS P5614M40 Synchronous Plus Belt Sprocket, Cast Iron, 40mm Belt Width, 9.825 inch Pitch Dia. | AK6FHK
TB WOODS P5614M40 Synchronous Plus Belt Sprocket, Cast Iron, 40mm Belt Width, 9.825 inch Pitch Dia.
Item: AK6FHKModel: P5614M40
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Sprocket
Belt Width 40 mm
Bore Type Quick Disconnect Bushing
Bushing E
Bushing Series E
Construction Plain
Dimension L 2.63"
Dimension M 4/25"
Face Width 2.13"
Hub Length 1.63"