TB WOODS P4414M40 Synchronous Plus Belt Sprocket, Cast Iron, 40mm Belt Width, 7.72 inch Pitch Dia. | AK6FQC
TB WOODS P4414M40 Synchronous Plus Belt Sprocket, Cast Iron, 40mm Belt Width, 7.72 inch Pitch Dia.
Item: AK6FQCModel: P4414M40
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Sprocket
Belt Width 40 mm
Construction Plain
Dimension E 0.66"
Dimension L 2.63"
Dimension M 4/25"
Face Width 2.13"
Hub Length 1.63"
Hub Location 1/4"
Inside Dia. 6.13"
Number Of Teeth 44
Outside Dia. 7.61"