TB WOODS P6814M85 Synchronous Plus Belt Sprocket, Cast Iron, 7.38 inch Hub Dia., 85mm Belt Width | AK6FKU
TB WOODS P6814M85 Synchronous Plus Belt Sprocket, Cast Iron, 7.38 inch Hub Dia., 85mm Belt Width
Item: AK6FKUModel: P6814M85
In Stock
Get it by Friday, May 22
Bore Type Quick Disconnect Bushing
Bushing F
Construction Webbed
Dimension L 3.63"
Hub Location 1 1/4"
Number Of Teeth 68
Outside Dia. 11.82"
Pitch Dia. 11.93"