EATON DBU27-175E Dbu Expulsion Fuse Refill, Type Dbu, 175A, 27 Kv Max, 23 Kv Nominal | BJ2DXJ
EATON DBU27-175E Expulsion Fuse Refill Unit, 175A, 27 kV, 23 kV Nominal, Epoxy Tube
Item: BJ2DXJModel: DBU27-175E
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Fuse
Amps 175A
Fuse Class Class E
Height 2 1/2"
Length 26 1/4"
Max. Voltage 27 kV
Type DBU
Voltage 23 kV