EATON DBU17-15K Dbu Expulsion Fuse Refill, Type Dbu, 15A, 17.1 Kv Max, 14.4 Kv Nominal | BJ2DVE
EATON DBU17-15K Expulsion Fuse Refill Unit, 15A, 17.1 kV, 14.4 kV Nominal, Epoxy Tube
Item: BJ2DVEModel: DBU17-15K
In Stock
14.4kV
Get it by Tuesday, May 26
Item Fuse
Amps 15A
Fuse Class Class K
Height 2 1/4"
Length 22 1/2"
Max. Voltage 17.1 kV
Type DBU
Voltage 14.4 kV