EATON DBU38-100K Dbu Expulsion Fuse Refill, Type Dbu, 100A, 38 Kv Max, 34.5 Kv Nominal | BJ2DYW
EATON DBU38-100K Expulsion Fuse Refill Unit, 100A, 38 kV, 34.5 kV Nominal, Epoxy Tube
Item: BJ2DYWModel: DBU38-100K
In Stock
34.5kV
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Fuse
Amps 100A
Fuse Class Class K
Height 2"
Length 31 1/2"
Max. Voltage 38 kV
Type DBU
Voltage 34.5 kV
Width 2"