EATON DBU17-125E Dbu Expulsion Fuse Refill, Type Dbu, 125A, 17.1 Kv Max, 14.4 Kv Nominal | BJ2DVC
EATON DBU17-125E Expulsion Fuse Refill Unit, 125A, 17.1 kV, 14.4 kV Nominal, Epoxy Tube
Item: BJ2DVCModel: DBU17-125E
In Stock
14.4kV
Get it by Monday, May 25
Item Fuse
Amps 125A
Fuse Class Class E
Height 2 1/4"
Length 22 1/2"
Max. Voltage 17.1 kV
Type DBU
Voltage 14.4 kV