TSUBAKI BSEU70-45 Cam Clutch, 45mm Size
Item: BA2HHWModel: BSEU70-45
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Cam Clutch
B (slot Width) 0.709"
D (diameter) 6.496"
E 0.394"
End To Center-line 5.512"
Inner Race Keyway 14 mm x 3 4/5 mm
L (width) 0.787"
L1 (overall Width) 2.323"
Max. Overrunning Speed 350 RPM
N Slot Height 1.378"
Tab Width 3.15"