TSUBAKI BSEU90-80 Cam Clutch, 80mm Size
Item: AZ9FTKModel: BSEU90-80
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Cam Clutch
D (diameter) 7 12/25"
E 0.591"
End To Center-line 6.496"
Inner Race Keyway 22 mm x 5 2/5 mm
L1 (overall Width) 2 12/25"
Max. Overrunning Speed 250 RPM
N Slot Height 1.575"