TSUBAKI BSEU70-55 Cam Clutch, 55mm Size
Item: AZ9FDRModel: BSEU70-55
Item Cam Clutch
B (slot Width) 0.709"
D (diameter) 6.496"
E 0.394"
End To Center-line 5.512"
Inner Race Keyway 16 mm x 4.3 mm
L (width) 0.787"
L1 (overall Width) 2.323"
Max. Overrunning Speed 350 RPM
N Slot Height 1.378"
Tab Width 3.15"