TSUBAKI BSEU25-20 Cam Clutch, 20mm Size
Item: AZ9JMWModel: BSEU25-20
7 In Stock
Ships within 2 days via
Product Specifications:
Item Cam Clutch
B (slot Width) 0.591"
D (diameter) 3.268"
E 0.197"
End To Center-line 3.543"
Inner Race Keyway 6 mm x 2 4/5 mm
L (width) 0.472"
Max. Overrunning Speed 500 RPM
Tab Width 1.575"