TSUBAKI BSEU40-25 Cam Clutch, 25mm Size
Item: AZ9JUCModel: BSEU40-25
7 In Stock
Ships within 2 days via
Product Specifications:
Item Cam Clutch
Bore Size 0.984"
D (diameter) 4.646"
End To Center-line 4.331"
Inner Race Keyway 8 mm x 3.3 mm
L1 (overall Width) 2.165"
Max. Overrunning Speed 450 RPM
N Slot Height 1.378"
Tab Width 1.575"