TSUBAKI BSEU40-35 Cam Clutch, 35mm Size
Item: AZ9FDQModel: BSEU40-35
7 In Stock
Ships within 2 days via
Product Specifications:
Item Cam Clutch
D (diameter) 4.646"
End To Center-line 4.331"
Inner Race Keyway 10 mm x 3.3 mm
L1 (overall Width) 2.165"
Max. Overrunning Speed 450 RPM
Tab Width 1.575"