TSUBAKI BSEU70-60 Cam Clutch, 60mm Size
Item: AZ9JNLModel: BSEU70-60
Item Cam Clutch
B (slot Width) 0.709"
D (diameter) 6.496"
E 0.394"
End To Center-line 5.512"
Inner Race Keyway 18 mm x 4 2/5 mm
L (width) 0.787"
L1 (overall Width) 2.323"
Max. Overrunning Speed 350 RPM
N Slot Height 1.378"
Tab Width 3.15"