HALLOWELL A5530-12HG Adder Metal Bin Shelving 12 inch Depth Bin Front | AG6CUG 35KU55
HALLOWELL A5530-12HG Adder Metal Bin Shelving 12 inch Depth Bin Front
Item: AG6CUGModel: A5530-12HGCross Ref: 35KU55
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Adder Metal Bin Shelving
Adjustability Fixed
Bin Depth 11"
Bin Height 9", 12"
Bin Width 6"
Color Gray
Compartment Depth 12"
Compartment Height 9", 12"
Compartment Width 6"
Finish Powder Coated
Green Certification Or Other Recognition Greenguard Certified
Includes Bin Front
Load Capacity 800 lbs.
Material Steel
Number Of Bins 54
Number Of Compartments 54
Number Of Shelves 10
Overall Depth 12"
Overall Height 84"
Overall Hxwxd 84" x 36" x 12"
Overall Width 36"
Overall Wxdxh 36" x 12" x 84"
Shelving Configuration Add-On
Width 36"