HALLOWELL A5525-18HG Adder Metal Bin Shelving 18 inch Depth 14 Bins | AG6CTB 35KU27
HALLOWELL A5525-18HG Adder Metal Bin Shelving 18 inch Depth 14 Bins
Item: AG6CTBModel: A5525-18HGCross Ref: 35KU27
In Stock
Get it by Friday, May 22
Product Specifications:
Item Adder Metal Bin Shelving
Bin Depth 17"
Bin Height 12"
Bin Width 18"
Color Gray
Compartment Depth 18"
Compartment Height 12"
Compartment Width 18"
Finish Powder Coated
Green Certification Or Other Recognition Greenguard Certified
Load Capacity 800 lbs.
Material Steel
Number Of Bins 14
Number Of Compartments 14
Overall Depth 18"
Overall Height 84"
Overall Width 36"