HALLOWELL A5526-12HG Adder Metal Bin Shelving 12 inch Depth 21 Bins | AG6CTF 35KU31
HALLOWELL A5526-12HG Adder Metal Bin Shelving 12 inch Depth 21 Bins
Item: AG6CTFModel: A5526-12HGCross Ref: 35KU31
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Adder Metal Bin Shelving
Adjustability Fixed
Bin Depth 11"
Bin Height 12"
Bin Width 12"
Color Gray
Compartment Depth 12"
Compartment Height 12"
Compartment Width 12"
Finish Powder Coated
Green Certification Or Other Recognition Greenguard Certified
Height 12"
Load Capacity 800 lbs.
Material Steel
Number Of Bins 21
Number Of Compartments 21
Number Of Shelves 8
Overall Depth 12"
Overall Height 84"
Overall Hxwxd 84" x 36" x 12"
Overall Width 36"
Overall Wxdxh 36" x 12" x 84"
Shelving Configuration Add-On
Width 36"