HALLOWELL A5525-24HG Adder Metal Bin Shelving 24 inch Depth 14 Bins | AG6CTD 35KU29
HALLOWELL A5525-24HG Adder Metal Bin Shelving 24 inch Depth 14 Bins
Item: AG6CTDModel: A5525-24HGCross Ref: 35KU29
In Stock
Get it by Friday, May 22
Product Specifications:
Item Adder Metal Bin Shelving
Adjustability Fixed
Bin Depth 23"
Bin Height 12"
Bin Width 18"
Color Gray
Compartment Depth 24"
Compartment Height 12"
Compartment Width 18"
Finish Powder Coated
Green Certification Or Other Recognition Greenguard Certified
Height 12"
Load Capacity 800 lbs.
Material Steel
Number Of Bins 14
Number Of Compartments 14
Number Of Shelves 8
Overall Depth 24"
Overall Height 84"
Overall Hxwxd 84" x 36" x 24"
Overall Width 36"
Overall Wxdxh 36" x 24" x 84"
Shelving Configuration Add-On
Width 36"