EATON LHH3250FFG G Mccb: Lg Frame, 250A, Three-Pole | BH4PYQ
EATON LHH3250FFG Molded Case Circuit Breaker, Lg Frame, 250A, 3-Pole, Fixed Thermal/Magnetic
Item: BH4PYQModel: LHH3250FFG
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 250A
Height 7 3/4"
Interrupt Rating 70 kAIC at 415V AC, 35 kAIC at 600V AC, 65 kAIC at 480V AC, 100 kAIC at 240V AC
Trip Type Fixed Thermal, Fixed Magnetic
Voltage 600V AC