EATON LHH3200FFG Molded Case Circuit Breaker, Lg-Frame, Lh Type, 3-Pole, 200A, 600 Vac, Line And Load
Item: BH4PYVModel: LHH3200FFG
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 200A
Circuit Breaker Frame Type Complete Breaker
Circuit Breaker Type LH
Frame LG
Height 7 3/4"
Interrupt Rating 100 kAIC at 240V AC, 70 kAIC at 415V AC, 35 kAIC at 600V AC, 65 kAIC at 480V AC
Length 15 3/4"
Mounting Hardware Metric
Notes LG Breaker Is HACR Rated
Number Of Poles 3
Terminals Line And Load
Trip Type Fixed Thermal, Fixed Magnetic
Voltage 600V AC