EATON LHH3400FFG Molded Case Circuit Breaker, Lg-Frame, Lh Type, 3-Pole, 400A, 600 Vac, Line And Load
Item: BH4PYUModel: LHH3400FFG
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 400A
Frame LG
Height 7.13"
Interrupt Rating 35 kAIC at 600V AC, 100 kAIC at 240V AC, 65 kAIC at 480V AC, 70 kAIC at 415V AC
Trip Type Fixed Thermal, Fixed Magnetic
Voltage 600V AC