EATON LHH3175FFG Molded Case Circuit Breaker, Lg-Frame, Lh Type, 3-Pole, 175A, 600 Vac, Line And Load
Item: BH4PYPModel: LHH3175FFG
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 175A
Frame LG
Height 7 3/4"
Interrupt Rating 100 kAIC at 240V AC, 70 kAIC at 415V AC, 35 kAIC at 600V AC, 65 kAIC at 480V AC
Trip Type Fixed Thermal, Fixed Magnetic
Voltage 600V AC