EATON LHH3350FFG Molded Case Circuit Breaker, Lg-Frame, Lh Type, 3-Pole, 350A, 600 Vac, Line And Load
Item: BH4PYNModel: LHH3350FFG
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 350A
Frame LG
Height 7.13"
Interrupt Rating 65 kAIC at 480V AC, 35 kAIC at 600V AC, 100 kAIC at 240V AC, 70 kAIC at 415V AC
Trip Type Fixed Thermal, Fixed Magnetic
Voltage 600V AC