EATON LHH3225FFG G Mccb: Lg Frame, 225A, Three-Pole | BH4PYW
EATON LHH3225FFG Molded Case Circuit Breaker, Lg Frame, 225A, 3-Pole, Fixed Thermal/Magnetic
Item: BH4PYWModel: LHH3225FFG
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 225A
Height 7 3/4"
Interrupt Rating 65 kAIC at 480V AC, 70 kAIC at 415V AC, 35 kAIC at 600V AC, 100 kAIC at 240V AC
Trip Type Fixed Thermal, Fixed Magnetic
Voltage 600V AC