EATON DBU27-40K Dbu Expulsion Fuse Refill, Type Dbu, 40A, 27 Kv Max, 23 Kv Nominal | BJ2DYA
EATON DBU27-40K Expulsion Fuse Refill Unit, 40A, 27 kV, 23 kV Nominal, Epoxy Tube
Item: BJ2DYAModel: DBU27-40K
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Fuse
Amps 40A
Fuse Class Class K
Height 2 1/4"
Length 22 1/2"
Max. Voltage 27 kV
Type DBU
Voltage 23 kV