TB WOODS P4414M85 Synchronous Plus Belt Sprocket, Cast Iron, 85mm Belt Width, 7.72 inch Pitch Dia. | AK6FQJ
TB WOODS P4414M85 Synchronous Plus Belt Sprocket, Cast Iron, 85mm Belt Width, 7.72 inch Pitch Dia.
Item: AK6FQJModel: P4414M85
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Sprocket
Belt Width 85 mm
Construction Plain
Dimension E 7/25"
Dimension L 2.63"
Dimension M 1.09"
Face Width 4"
Hub Length 1.63"
Hub Location 1.19"
Inside Dia. 6.13"
Number Of Teeth 44
Outside Dia. 7.61"