HALLOWELL A5527-18HG Adder Metal Bin Shelving 18 inch Depth 36 Bins | AG6CTP 35KU39
HALLOWELL A5527-18HG Adder Metal Bin Shelving 18 inch Depth 36 Bins
Item: AG6CTPModel: A5527-18HGCross Ref: 35KU39
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Product Specifications:
Item Adder Metal Bin Shelving
Adjustability Fixed
Bin Depth 17"
Bin Height 9", 12"
Bin Width 9"
Color Gray
Compartment Depth 18"
Compartment Height 9", 12"
Compartment Width 9"
Finish Powder Coated
Green Certification Or Other Recognition Greenguard Certified
Load Capacity 800 lbs.
Material Steel
Number Of Bins 36
Number Of Compartments 36
Number Of Shelves 10
Overall Depth 18"
Overall Height 84"
Overall Hxwxd 84" x 36" x 18"
Overall Width 36"
Overall Wxdxh 36" x 18" x 84"
Shelving Configuration Add-On
Width 36"