FABORY M50302.360.0042 Sealing Washer, Copper, 2mm Thickness, Annealed Type, 10PK | CG8GTP 54FR14
FABORY M50302.360.0042 Sealing Washer, Cu, 42 mm O.D., 36 mm I.D., M36 Fits Bolt Size
Item: CG8GTPModel: M50302.360.0042Cross Ref: 54FR14
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Finish Plain
Fits Bolt Sizes M36
For Screw Size M36
Heat Treatment Annealed
Inside Dia. 36 mm
Material Copper
Material Grade/class Ungraded
Maximum Thickness 2 mm
Metal Material Copper
Outside Dia. 42 mm
Seal Material Copper
Seal Material Color Gray
System Of Measurement Metric
Thickness 2 mm
Thickness Tolerance -0.2 mm to +0.2 mm