FABORY M50302.280.0034 Sealing Washer, Copper, 2mm Thickness, Annealed Type, 10PK | CG8GTG 54FR07
FABORY M50302.280.0034 Sealing Washer, Cu, 34 mm O.D., 28 mm I.D., M28 Fits Bolt Size
Item: CG8GTGModel: M50302.280.0034Cross Ref: 54FR07
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Finish Plain
Fits Bolt Sizes M28
For Screw Size M28
Heat Treatment Annealed
Inside Dia. 28 mm
Material Copper
Material Grade/class Ungraded
Maximum Thickness 2 mm
Metal Material Copper
Outside Dia. 34 mm
Seal Material Copper
Seal Material Color Gray
System Of Measurement Metric
Thickness 2 mm
Thickness Tolerance -0.2 mm to +0.2 mm