FABORY M50302.320.0040 Sealing Washer, Copper, 2mm Thickness, Annealed Type, 10PK | CG8GTL 54FR11
FABORY M50302.320.0040 Sealing Washer, Cu, 40 mm O.D., 32 mm I.D., M32 Fits Bolt Size
Item: CG8GTLModel: M50302.320.0040Cross Ref: 54FR11
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Finish Plain
Fits Bolt Sizes M32
For Screw Size M32
Heat Treatment Annealed
Inside Dia. 32 mm
Material Copper
Material Grade/class Ungraded
Maximum Thickness 2 mm
Metal Material Copper
Outside Dia. 40 mm
Seal Material Copper
Seal Material Color Gray
System Of Measurement Metric
Thickness 2 mm
Thickness Tolerance -0.2 mm to +0.2 mm