FABORY M01030.200.0120 Square Head Bolt, M20 x 2.50 Thread Size, Class 8.8, 10PK | CG8BUY 38CH26
FABORY M01030.200.0120 Bolt, M20x2.5 Thread Size, Steel, 120 mm Lg., Blk Oxide, Square, Coarse
Item: CG8BUYModel: M01030.200.0120Cross Ref: 38CH26
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Drive Type External Square
Fastener Length 120 mm
Finish Black Oxide
Hardness Rockwell C22
Head Dia. 22 mm
Head Height 20 mm
Head Type Square
Length 120 mm
Minimum Temperature -58°F
Overall Length 120 mm
Temp. Range -58°F to +302°F
Tensile Strength 116000 psi
Thread Direction Right Hand
Thread Length 120 mm