FABORY M01030.200.0050 Square Head Bolt, M20 x 2.50 Thread Size, Class 8.8, 10PK | CG8BUR 38CH20
FABORY M01030.200.0050 Bolt, M20x2.5 Thread Size, Steel, 50 mm Lg., Blk Oxide, Square, Coarse
Item: CG8BURModel: M01030.200.0050Cross Ref: 38CH20
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Dimensional Standards Din 479
Display Qty 10
Drive Type External Square
Fastener Length 50 mm
Finish Black Oxide
Hardness Rockwell C22
Head Dia. 22 mm
Head Height 20 mm
Head Type Square
Length 50 mm
Minimum Temperature -58°F
Overall Length 50 mm
Thread Direction Right Hand
Thread Length 50 mm