EATON JGH3200FAGC G Molded Case Circuit Breaker, Jg-Frame, Jg, Fixed Thermal | BH4FKB
EATON JGH3200FAGC Molded Case Circuit Breaker, 3-Pole, 200A, 600 Vac, 25 Kaic At 600 Vac, 50/60 Hz
Item: BH4FKBModel: JGH3200FAGC
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Product Specifications:
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 200A
Circuit Breaker Frame Type Complete Breaker
Circuit Breaker Type JG
Frame JG
Frequency Rating 50-60 Hz
Height 4.13"
Interrupt Rating 65 kAIC at 480V AC, 25 kAIC at 600V AC, 100 kAIC at 240V AC
Length 3.57"
Mfr. Series Series G
Mounting Hardware Metric
Number Of Poles 3
Rating 100% Rated
Terminals Line And Load
Trip Type Fixed Thermal, Adjustable Magnetic
Voltage 600V AC
Width 4.13"