EATON JGE325035W Molded Case Circuit Breaker, Complete Breaker, 250A At 240V | BH4EYX
EATON JGE325035W Molded Case Circuit Breaker, Jg-Frame, 250A, 3-Pole, 600V, 310+ Electronic Lsg
Item: BH4EYXModel: JGE325035W
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 250A
Height 6 1/4"
Interrupt Rating 18 kAIC at 600V AC, 25 kAIC at 480V AC, 65 kAIC at 240V AC
Length 9 1/4"
Terminals Line And Load
Trip Type 310+ Electronic LSG
Type Complete Breaker
Voltage 600V
Width 5"