EATON JGS4175FAG G Mccb: Jg Frame, 175A | BH4GBR
EATON JGS4175FAG G Mccb: Jg Frame, 175A
Item: BH4GBRModel: JGS4175FAG
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 175A
Circuit Breaker Frame Type Complete Breaker
Circuit Breaker Type JG
Frame JG
Height 5.34"
Interrupt Rating 18 kAIC at 600V AC, 35 kAIC at 480V AC, 40 kAIC at 415V AC, 85 kAIC at 240V AC
Length 3.57"
Terminals Line And Load
Trip Type Fixed Thermal, Adjustable Magnetic
Voltage 600V AC
Width 5.34"