BURNDY YA27L2TC38 Compression Lug, 1 Inch Barrel Length, Orange
84 mm
Orange
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
| Item | Compression Lug |
| Bolt Hole Size | Tunnelized Elastic Face |
| Bolt Size | 3/8" |
| Color Code | Orange |
| Conductor Material | Copper |
| Hole Size | 0.91" |
| Length | 3.3" |
| Material | Copper |
| Number Of Holes | 2 |
| Outside Dia. | 0.62" |
| Overall Length | 0.27" |
| Pad Thickness | 3/25" |
| Pad Thickness | 0.12" |
| Strip Length | 1.062" |