WALTER TOOLS A1249XPL-19.5 Drill High Speed Steel 19.5mm | AH4YFK 35RC86
WALTER TOOLS A1249XPL-19.5 5236522 Drill High Speed Steel 19.5mm
Item: AH4YFKModel: A1249XPL-19.5Cross Ref: 35RC86 / 5236522
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Jobber Drill Bit
Cutting Direction Right Hand
Cutting Edge Dia. 0.768"
Cutting Edge Length 4.724"
Decimal Equivalent 0.767"
Dimension Type Metric
Drill Bit Size 19.50mm
Finish AlCrN
Flute Length 149.75 mm
Length 8.071"
Material High Speed Steel
Overall Length 205 mm
Point Angle 130°
Point Type UFL
Shank Dia. 6 mm