TB WOODS P7220M115 Synchronous Plus Belt Sprocket, Cast Iron, 8 inch Hub Dia., 115mm Belt Width | AK6RTJ
TB WOODS P7220M115 Synchronous Plus Belt Sprocket, Cast Iron, 8 inch Hub Dia., 115mm Belt Width
Item: AK6RTJModel: P7220M115
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Sprocket
Bushing J
Bushing Series J
Construction Webbed
Dimension E 0.06"
Dimension L 4 1/2"
Dimension M 0.94"
Face Width 5.38"
Hub Dia. 8"
Hub Length 3.19"
Hub Location 1.19"