MERSEN FERRAZ A550C12-75 Capacitor Fuse, Medium Voltage, 5500V 12A, Type 75, Striker | CH4VBQ
MERSEN FERRAZ A550C12-75 Capacitor Fuse, Medium Voltage, 5500V 12A, Type 75, Striker
Item: CH4VBQModel: A550C12-75
In Stock
Get it by Friday, May 22
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 65 kA
Ac Voltage 5500V AC
Ac/dc AC
Amps 12A
Connection/terminal Material Brass
Connection/terminal Type Female Stud To Female Tube
Diameter 50.8 mm
Finish Tin Plated
Indication System Type Visual Indicator
Length 247.6 mm
Product Group Medium Voltage IEEE Fuses
Rated Voltage Ac Ul 5500V