MERSEN FERRAZ A550C18-15 Capacitor Fuse, Medium Voltage, 5500V 18A, Type 15, Striker | CH4VBR
MERSEN FERRAZ A550C18-15 Capacitor Fuse, Medium Voltage, 5500V 18A, Type 15, Striker
Item: CH4VBRModel: A550C18-15
In Stock
Get it by Friday, May 22
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 65 kA
Ac Voltage 5500V AC
Ac/dc AC
Amps 18A
Connection/terminal Material Brass
Connection/terminal Type Male To Female Stud
Diameter 50.8 mm
Finish Silver Plated
Indication System Type Visual Indicator
Length 241.3 mm
Product Group Medium Voltage IEEE Fuses
Rated Voltage Ac Ul 5500V